.:ZDARZYŁO SIĘ:.Tydzień na drogach


 • Piją i jeżdżą!
* 22 maja o godz. 0.05 w Jelni (gmina Drzewica) patrol ruchu drogowego zatrzymał rowerzystę, 54–letniego Stanisława N. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w sobie 0,61 promila alkoholu.

* Tego samego dnia o godz. 13.45 w ręce policji wpadł kolejny nietrzeźwy rowerzysta. 62–letniego Stefana K. zatrzymano na ul. Mostowej w Drzewicy, badanie ujawniło u niego 2,12 promila alkoholu.

* 23 maja o godz. 11.45 w Pilichowicach (gmina Żarnów) policja zatrzymała do kontroli jadącego rowerem 51–letniego Stanisława B. Mężczyznę zbadano na zawartość alkoholu, okazało się, że miał 2,35 promila alkoholu.

* 24 maja o godz. 16.40 policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę w Potoku (gmina Mniszków). 71–letni Kazimierz B. zbadany alkomatem wydmuchał 1,43 promila alkoholu. Pobrano mu również krew do badań.

* Tego samego dnia o godz. 22.15 w Radoni (gmina Mniszków) patrol wykluczył z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego fiatem tipo. Badanie wykazało, że 30–letni Marek Z. miał 1,47 promila alkoholu.

* 26 maja o godz. 0.25 w Międzyborzu w ręce policji wpadł nietrzeźwy nieletni rowerzysta, 17–letni Norbert G. Badanie wykazało, że miał 1,18 promila alkoholu. Pobrano mu też krew do badań.

* 26 maja o godz. 11.25 w Skórkowicach (gmina Żarnów) zatrzymano rowerzystę, 61–letniego Jerzego S., u którego badanie wykazało 1,93 promila alkoholu, pobrano mu również krew do badań na zawartość alkoholu.

* Tego samego dnia o godz. 15.15 w Zakościelu (gmina Drzewica) policja zatrzymała nietrzeźwego, 35–letniego Marka P. Mężczyzna kierował polonezem w stanie nietrzeźwości, wydmuchał 2,44 promila alkoholu. Ponadto obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

* 26 maja o godz. 21.20 w Zachorzowie (gmina Sławno) policja zbadała stan trzeźwości jadącego rowerem, 20–letniego Pawła K. Badanie wykazało, że miał 1,39 promila alkoholu.

* 27 maja o godz. 20.00 na ul. Matejki w Opocznie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego oplem omegą, 49–letniego Kazimierza F. Mężczyznę zbadano na zawartość alkoholu, wydmuchał 2,5 promila alkoholu.

 • Nie zauważył
21 maja o godz. 16.40 na skrzyżowaniu ulic Koneckiej i Opoczyńskiej w Paradyżu kierujący renault 41–letni obywatel Słowacji nie zachował ostrożności i najechał na unieruchomionego VW tourana. Ukarano go mandatem.

 • Za blisko!
* 21 maja o godz. 21.50 w Januszewicach (gmina Opoczno) kierujący oplem corsą 27–letni Łukasz S. nie zachował bezpiecznej odległości za pojazdem poprzedzającym i najechał na tył forda mondeo kierowanego przez 25–letnią Agnieszkę F. Zapłacił mandat.

* 27 maja o godz. 10.15 w rejonie skrzyżowania ulic Leśnej i Małachowskiego w Opocznie kierująca VW golfem 30–letnia Urszula K. nie zachowała bezpiecznej odległości za pojazdem poprzedzającym i najechała na przyczepę ciężarowego DAF–a. Zapłaci mandat.

 • Nie ustąpił
24 maja o godz. 17.20 w Ogonowicach (gmina Opoczno) kierujący kią rio 20–letni Mateusz W. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z motocyklem honda. Ukarano go mandatem.

 • Na lewym pasie
* 25 maja o godz. 4.40 w Miedznej Drewnianej kierujący renaultem laguną 41–letni Jerzy W. na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka autobusem scania. W wyniku zderzenia kierujący renaultem doznał złamania lewego przedramienia. Po udzieleniu pomocy medycznej zwolniono go do domu.

* 27 maja o godz. 7.15 w Prymusowej Woli kierujący fiatem uno 45–letni Czesław S. podczas wymijania zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącą z przeciwka hondą civic. Kierujący uno zapłaci mandat.

 • Zwierzęta na drodze
Wtargnięcie na jezdnię psa było przyczyna wypadku, do jakiego doszło 27 maja około godz. 18.00 w Błogiem Rządowym (gmina Mniszków). Kierujący motorowerem romet 14–letni Paweł U. próbując ominąć psa stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Ze złamanym przedramieniem przewieziono go do szpitala w Opocznie.
Zdarzyło się


 • Banery po imprezie
W nocy z 11 na 12 maja w Poświętnem, po uroczystościach związanych z rocznicą śmierci majora Hubala, nieznani sprawcy ukradli banery reklamowe należące do Telewizji Polskiej w Warszawie. Wartość strat oceniono na 1 tys. zł.

 • Z kieszeni
18 maja w lokalu przy ul. Moniuszki nieznani sprawcy ukradli nokię wartości 700 zł. Telefon zginął z kieszeni bluzy mieszkańca Brzustówka.

 • Kradną tablice
* W nocy z 21 na 22 maja na placu Zamkowym nieznani sprawcy ukradli tylną tablicę rejestracyjną od citroena należącego do mieszkańca Nakła.

* 23 maja w godzinach popołudniowych w Żarnowie nieznani sprawcy ukradli obie tablice rejestracyjne od nissana należącego do mieszkańca Sielca. Straty oszacowano na 150 zł.

* W nocy z 24 na 25 maja na ul. Kopernika nieznani sprawcy ukradli tylną tablicę i logo od opla. Straty na szkodę mieszkańca Opoczna wyniosły 185 zł.

* Tej samej nocy, również przy ul. Kopernika nieznani sprawcy ukradli tablicę od renaulta laguny należącego do mieszkańca Opoczna. Straty wyniosły 85 zł.

 • Z komórki
W nocy z 21 na 22 maja na ul. Wesołej w Żarnowie nieznani sprawcy przecinając kłódki w drzwiach wejściowych włamali się do budynków gospodarczych. Ukradli kosiarkę spalinową, rower górski, szlifierkę, podkaszarkę żyłkową i inne przedmioty. Straty na szkodę mieszkańca Warszawy oszacowano na około 2 tys. zł.

 • Uszkodził rynnę
23 maja około godz. 0.45 na ul. Staszica zerwano i zniszczono rynnę deszczową budynku mieszkalnego powodując straty w wysokości 150 zł. Sprawcę, Artura C., wskazała poszkodowana mieszkanka Opoczna.

 • Odzyskano telefon
W wyniku prowadzonych czynności odzyskano sagema wartości 350 zł, którego 14–letniemu mieszkańcowi Krzczonowa skradziono w Biedronce w Drzewicy w okresie od 1 grudnia 2007 roku do końca stycznia 2008 roku. Policja ustaliła, że sprawcą kradzieży jest 14–letni Łukasz G., mieszkaniec Idzikowic. Telefon zwrócono poszkodowanemu.

 • Piaskowiec z działki
W okresie od 22 do 23 maja w Grębenicach (gmina Żarnów) nieznani sprawcy skradli z terenu działki około 90 mkw. kamienia piaskowca o różnej grubości oraz sześć palet. Straty na szkodę mieszkańca Żarnowa oceniono na 2.820 zł.

 • Bójka na ulicy
23 maja około godz. 23.00 przed lokalem na ul. Biernackiego miała miejsce bójka, w której wzięło udział około dziesięciu młodych mężczyzn. W jej efekcie jednemu z jej uczestników złamano nos. Wszystkich zatrzymała policja.

 • Pieniądze z szafy
W okresie od 16 do 21 maja w Paradyżu nieznani sprawcy ukradli przechowywane w plastikowej torbie w szufladzie segmentu pieniądze w kwocie 3 tys. zł. Mieszkańcy Paradyża muszą pomyśleć o innej skarbonce.

 • Z lasu
23 maja w godzinach przedpołudniowych w Sitowej nieznani sprawcy wycięli i ukradli z działki leśnej 9 sosen. Straty na szkodę Wspólnoty Gruntowej oszacowano na 2 tys. zł.

 • Posiadał
24 maja w Kruszewcu policjanci z prewencji interweniowali w jednym z mieszkań w blokach PKP, gdzie spożywano alkohol. Przy okazji okazało się jednak, że jeden z uczestników zakrapianej imprezy, 26–letni Łukasz L., miał przy sobie jedną torebkę, tzw. dilerkę z zawartością białego proszku. Ekspertyza wykazała, że był to narkotyk. Mężczyznę zatrzymano, postawiono mu zarzut posiadania narkotyków.

 • Pod dyskoteką
24 maja około północy nieznani sprawcy uszkodzili trzy auta stojące na parkingu przez dyskoteką w Mniszkowie. W fordzie escorcie, oplu astrze i seacie toledo wgnieciono przednie i tylne szyby oraz pokrywy bagażnika. Poszkodowani mieszkańcy Sławna, Grążowic i Żarnowa oszacowali straty na łączną kwotę 2.200 zł.

W toku podjętych czynności ustalono sprawców uszkodzenia samochodów. Okazali się nimi 19–letni Marcin B., 20–letni Cezary B., 20–letni Jacek Ś. i 18–letni Jakub Ś., mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego i Łodzi. Mężczyzn zwolniono po przesłuchaniu.

 • Na gorącym
25 maja około godz. 10.00 w Żdżarach 19–letni Hubert M. i 19–letni Przemysław S., pracujący w warsztacie samochodowym usiłowali ukraść części i akcesoria samochodowe od remontowanych aut, m.in. od fiata punto i mercedesa. Nie przewidzieli jednak, że na miejscu pojawi się policja. Funkcjonariusze przyłapali ich na gorącym uczynku zapobiegając kradzieży.

 • Sprawdź, zanim wpuścisz
9 maja w godzinach popołudniowych dwaj nieznani sprawcy weszli do jednego z mieszkań przy ul. Mickiewicza pod pozorem sprawdzania grzejników c.o. Starsze małżeństwo nie podejrzewając niczego wpuściło mężczyzn. Ci działali jednak po omacku i sami nie widzieli, gdzie i czego mogą szukać. Ostatecznie z mieszkania skradli odcinki od renty.

 • Z hurtowni
W okresie od 24 do 26 maja w Sławnie nieznani sprawcy przecinając uchwyty przy skoblach zabezpieczających drzwi wejściowe włamali się do hurtowni. Skradli z niej drukarkę i nokię. Straty na szkodę mieszkańca Szadkowic oszacowano na 700 zł.

 • Z budynków gospodarczych
W okresie od 24 do 26 maja w Jaworze Kolonii nieznani sprawcy przecinając kłódki włamali się do budynków gospodarczych. Skradli 20 litrów benzyny w metalowym kanistrze, 40 litrów oleju napędowego, szlifierkę kątową, kosiarkę spalinową, kosę spalinową i pilarkę spalinową. Straty na szkodę mieszkańca Tomaszowa Maz. oszacowano na około 6 tys. zł.
do góry

998

 • Miejscowe zagrożenia:
W minionym tygodniu strażacy głównie zajmowali się usuwaniem skutków kolizji drogowych i zabezpieczaniem miejsca zdarzenia. Tak działo się:

* 19 maja na drodze krajowej nr 74 w Honoratowie (gm. Paradyż) a udział brał jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.
* 20 maja na drodze krajowej nr 74 w Solcu (gm. Paradyż) strażacy pomagali przy ewakuacji osób rannych w wypadku drogowym. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu rozcinali karoserie, wykonali dostęp do wnętrza rozbitych aut, wydobyli rannych i asystowali w udzielaniu pierwszej pomocy.

* 24 maja na drodze wojewódzkiej nr 726 w Ogonowicach (gm. Opoczno) jeden zastęp PSP zabezpieczał miejsce kolizji drogowej.

* 25 maja na drodze wojewódzkiej nr 726 w Miedznej Drewnianej (gm. Białaczów) zastępy PSP i OSP zabezpieczały miejsce zdarzenia.
 do góry

Śmierć na drodze


W poniedziałek, 26 maja doszło do tragicznego wypadku w Mroczkowie Gościnnym na drodze krajowej nr 12. Około północy kierujący ciężarowym mercedesem z przyczepą 23–letni Łukasz K. podczas mijania z pojazdem jadącym z przeciwka potrącił rowerzystę jadącego w tym samym kierunku nieoświetlonym rowerem. 51–letni Jan S. poniósł śmierć na miejscu.

Kierujący mercedesem oddalił się z miejsca wypadku, a następnie zgłosił się do KPP w Przysusze, gdzie powiadomił o zdarzeniu. Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego uciekł. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że był trzeźwy.do góry

Komisarz Robert Stachera został nowym naczelnikiem Sekcji Prewencji KPP w Opocznie

Nowy szef


robert stachera


Od 16 maja funkcję naczelnika Sekcji Prewencji pełni komisarz Robert Stachera. Zastąpił on na tym stanowisku podkomisarza Mariana Milczarczyka, który odszedł na emeryturę.

Komisarz Robert Stachera pracuje w policji od 16 lat. W ostatnich latach pełnił funkcję zastępcy naczelnika Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej w KMP w Piotrkowie Trybunalskim. W realizacji zadań przewidzianych dla służb prewencyjnych chciałby przede wszystkim „wyjść do ludzi”, nawiązać z nimi bliższy kontakt, wzbudzić zaufanie i przekonać, że działania prewencyjne mogą znacząco wpłynąć na poprawę stanu bezpieczeństwa. Pierwszą z jego inicjatyw jest zorganizowanie zajęć dla dzieci, które w ramach obchodów Dnia Dziecka będą miały okazję bawić się wspólnie z policjantami.do góry


.:Drukuj stronę:.

.:Strona główna:.

.:Wyślij komentarz:.

.:Kontakt z redakcją:.